fbpx

Nauka jazdy na nartach dla dzieci w Szklarskiej Porębie

Nauka jazdy na nartach dla dzieci
Chcesz nauczyć swoje dziecko jazdy na nartach? Zbliżające się ferie zimowe to doskonały czas, aby zarazić malucha pasją do tego sportu. A jeśli rodzinny wypad na narty, to tylko do Szklarskiej Poręby, gdzie czekają na Was ośrodki narciarskie przystosowane do potrzeb narciarzy w różnym wieku. W tym artykule podpowiemy Ci, o czym musisz pamiętać, szkoląc małego narciarza, kiedy zacząć naukę jazdy na nartach, a także jak zadbać o jego bezpieczeństwo.

Dziecko na nartach. Jak zacząć?

Pierwszy dylemat rodziców dotyczy zazwyczaj tego, kiedy właściwie zacząć uczyć dziecko jazdy na nartach. Zdania na ten temat są dość podzielone. Najczęściej rodzice decydują się na narciarską edukację, kiedy ich podopieczni osiągają 4 rok życia. W praktyce jednak coraz częściej można spotkać trzy-, a nawet dwuletnie dzieci, które jak na swój wiek świetnie sobie radzą z nartami przypiętymi do stóp. Trzeba jednak pamiętać, że im dziecko młodsze, tym nauka bardziej musi przypominać zabawę. Decyzja o rozpoczęciu nauki na nartach powinna też wynikać z indywidualnych zdolności i uwarunkowań malucha. Z całą pewnością nie należy robić nic “na siłę”, aby nie zniechęcić młodego narciarza. Uczyć dziecko nauki na nartach samodzielnie, czy może powierzyć to zadanie specjaliście? Jeśli tylko jest taka możliwość, lepiej oddać malucha pod opiekę instruktora. Dlaczego? Instruktor zadba o systematyczną naukę, nienaganną technikę jazdy, a także pomoże uniknąć złych nawyków, które w przyszłości trudno będzie wykorzenić. Co więcej, instruktorzy, którzy zajmują się pracą z dziećmi, zwykle są do tego odpowiednio przygotowani i znają szereg różnorodnych trików, dzięki którym nauka przebiega sprawnie, prawidłowo, a jednocześnie przyjemnie. A rodzice w tym czasie mogą sami oddać się zimowym szaleństwom na stoku. Jaki sprzęt narciarski do nauki dla dziecka? Na początku przygody z nartami można wypożyczyć niezbędny sprzęt. Dziecko szybko rośnie, więc niezbyt długo będzie cieszyć się nowymi nartami. Dodatkowo w wypożyczalniach specjaliści doradzą, jak dobrać odpowiedni rozmiar nart dziecięcych. Wielu rodziców ze względu na wygodę oraz bezpieczeństwo decyduje się jednak na zakup butów dla dziecka. W żadnym wypadku nie należy jednak kupować butów na wyrost! Nieodpowiednio dopasowane obuwie może nie tylko utrudniać naukę, ale wręcz stanowić zagrożenie dla malucha. I oczywiście należy pamiętać również o lekkim kasku. Przydadzą się również dobre gogle chroniące oczy przed śniegiem, wiatrem i refleksami odbijanego przez śnieg i lód słońca.

Ferie zimowe - najlepszy czas na naukę jazdy na nartach

Chcesz nauczyć swojego malucha jazdy na nartach? Możesz to zrobić podczas najbliższych ferii zimowych w pensjonacie w Szklarskiej Porębie Dom "Pod koziołkami"! W tej malowniczo położonej miejscowości działa kilka szkół narciarskich, a nawet przedszkole narciarskie, w którym odpowiednio przygotowani do pracy z dziećmi instruktorzy prowadzą naukę jazdy na nartach połączoną z zabawą na śniegu. Dodatkowo można też skorzystać ze specjalnej oferty pensjonatu Dom “Pod koziołkami” przygotowanej dla rodzin na nadchodzące ferie zimowe. W ramach 8-dniowego pobytu w pensjonacie można skorzystać z szeregu atrakcji, które urozmaicą czas spędzony poza stokiem narciarskim.