fbpx
RezerwacjaOnline
Szklarska Poręba to przepiękna górska miejscowość, położona u stóp Karkonoszy. Nazwa ściśle wiąże się z produkcją szkła jaka miała tutaj miejsce w XIV wieku. Doskonałe położenie miasta sprawia, że jest ono chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Panorama górska, bliskość z naturą i niezliczona ilość atrakcji na świeżym powietrzu to doskonały sposób na wypoczynek i ucieczkę od zgiełku miasta. Nic więc dziwnego, że Szklarska Poręba gości turystów w różnym wieku zarówno porą zimową, jak i letnią. Miasto od wielu lat zachwyca odwiedzających pod względem wypoczynkowym oraz sportowym.

Wypoczynek w Szklarskiej Porębie

Malownicza miejscowość górska to idealne miejsce do spędzenia wakacji, ferii, czy nawet kilkudniowego urlopu. Komfortowe i przytulne pokoje w Szklarskiej Porębie z widokiem na góry na długo zapadną w pamięci mieszkających w nich gości. Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych przygotowanych przez pensjonat Dom Pod Koziołkami to gwarancja dobrej zabawy, a przede wszystkim niezapomnianych, wspólnie spędzonych chwil z rodziną. Szklarska Poręba to raj dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas, ale nie tylko. Oprócz przemierzania górskich szlaków, warto jest również przejść się do Muzeum Mineralogicznego, czy Muzeum Ziemi. Goście Domu Pod Koziołkami mogą spędzić pełny relaksu czas w SPA, popływać w basenie oraz udać się na masaż zdrowotny lub relaksacyjny do gabinetu masażu. W Szklarskiej Porębie znajduje się niezliczona ilość obiektów gastronomicznych, które serwują gościom pyszne regionalne potrawy. Święta Bożego Narodzenia spędzone w przepięknej, romantycznej i górskiej scenerii to marzenie wielu. Pobyt w Domu Pod Koziołkami to błogi relaks i cudownie spędzony czas z rodziną w tym szczególnym okresie. Niezapomniana impreza sylwestrowa do białego rana i pierwsze dni nowego roku spędzone w górach – czy nie tak wygląda idealny Sylwester, który może pozytywnie nastawić na resztę roku? Karkonosze w okresie zimowym to niesamowite doznania wizualne. Krajobraz górski pokryty białym puchem to obrazek jak z pocztówki, który zachwyci wszystkich odwiedzających Szklarską Porębę gości.

Sport w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to przede wszystkim ośrodek turystyki górskiej, narciarstwa oraz turystyki rowerowej. Miasto tętni życiem przez cały rok. Zimowy wyjazd w góry można spędzić aktywnie na stoku, zorganizować kulig lub wybrać się na łyżwy. Latem turyści chętnie wybierają się na długie przechadzki piesze lub rowerowe po górach, podziwiając piękne formacje skalne i wodospady. Popularną formą rozrywki, chętnie wybieraną przez turystów jest również kajakarstwo górskie oraz sporty ekstremalne. W mieście organizowane są różne imprezy sportowe, m.in. najbardziej znany narciarski Bieg Piastów w Szklarskiej Porębie, który odbywa się tutaj od roku 1976. Udział w Biegu może wziąć każdy, kto wyrazi na to chęć. Wypoczynek w Szklarskiej Porębie to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, a także rewelacyjne miejsce do zorganizowania imprezy firmowej.