fbpx
RezerwacjaOnline

Hotel i okolice

Szklarska Poręba słynie ze swoich atrakcji turystycznych, rozbudowanej infrastruktury sportowej, w tym wyciągów, oraz pięknej przyrody. Jeżeli chcesz skorzystać z jej skarbów, pooddychać czystym powietrzem i spędzić miło czas w gronie najbliższych, wybierz nasz hotel. „Pod Koziołkami” może poszczycić się wyjątkową lokalizacją. Zapewniamy piękne widoki z okien, szereg atrakcji dla dzieci, a także noclegi z wyżywieniem dla firm. Wszyscy, którzy wybiorą nasz hotel, mogą skorzystać z licznych udogodnień, aby spędzić ciekawie czas, jak również wędrować górskimi szlakami, testować wyciągi w Szklarskiej Porębie oraz podziwiać pomniki przyrody czy wodospady.


 

KARKONOSZE – najwyższy masyw górski Sudetów. Efektowne formacje skalne, górskie stawy i wodospady to tylko niektóre atrakcje, które można tutaj podziwiać. Karkonosze to idealne miejsce dla wszystkich miłośników turystyki pieszej. Długie wędrówki po doskonale przygotowanych szlakach pozwolą odkryć niezwykłe miejsca.

http://www.e-gory.com/karkonosze.php
 

GÓRY IZERSKIE – najdalej na zachód wysunięta część łańcucha Sudetów. Góry Izerskie sąsiadują z Karkonoszami i chociaż nie mają tak urozmaiconego krajobrazu jak one, otoczenie kotlin i pogórzy sprawia, że trafimy tutaj na równie piękne widoki i rozległe panoramy. Świetne miejsce zarówno na piesze, jak i rowerowe wycieczki.

http://www.e-gory.com/izerskie.php
 

WODOSPAD KAMIEŃCZYKA – najwyżej położony w Karkonoszach wodospad, opadający potrójną kaskadą z wysokości 27m do Wąwozu Kamieńczyka. Około stumetrowy wąwóz to niezwykle piękne miejsce, w którym panuje prawdziwie baśniowy klimat. Nic dziwnego, że kręcono tutaj sceny do hollywoodzkiego hitu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

http://www.szklarskaporeba.net.pl/naszlaku/2/wodospad_kamienczyka
 

WODOSPAD SZKLARKI – drugi co do wielkości wodospad w polskich Karkonoszach, o strumieniu wody wysokości 13,3 m, który spada skręcającą spiralnie kaskadą. Wodospad znajduje się w Wąwozie Szklarki, który położony jest w wyjątkowo malowniczym miejscu, na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego.

http://www.szklarskaporeba.net.pl/naszlaku/3/wodospad_szklarki
 

SZRENICA – górujący nad Szklarską Porębą szczyt o wysokości 1362 m n.p.m., położony w pobliżu granicy państwowej z Czechami. Miejsce doskonale znane wszystkim narciarzom ze względu na sąsiedztwo bardzo chętnie odwiedzanego ośrodka narciarsko-turystycznego. Latem Szrenica również zapewnia niezwykłe wrażenia i zachwyca pięknymi widokami.

http://www.karkonosze.pl/szrenica/
 

ŚNIEŻNE KOTŁY – dwa kotły polodowcowe będące doskonałym przykładem krajobrazu alpejskiego w Karkonoszach. Tutaj można spotkać ciekawą i oryginalną roślinność, w tym gatunki flory alpejskiej oraz arktycznej. Ciekawe są również dwa niewielkie zbiorniki z krystalicznie czystą wodą – Śnieżne Stawki.

http://www.karkonosze.pl/sniezne-kotly/
 

WYSOKI KAMIEŃ – szczyt w Górach Izerskich (ponad 1000 m n.p.m.) z oszałamiającą panoramą obejmującą Izery, Karkonosze, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską. Szlak na Wysoki Kamień to obowiązkowy punkt w programie każdego miłośnika trudnych, górskich wędrówek.

http://www.e-gory.com/opisygoryizerskie.php?opis=1
 

CHYBOTEK – złożona z granitowych bloków grupa skalna. Jeden – największy  z jej elementów, przy użyciu niewielkiej siły można rozkołysać. Od XIX wieku jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych w Szklarskiej Porębie. Według legend, skała zamykała wejście do podziemnego skarbca.

http://www.szklarskaporeba.com.pl/?dzial=atrakcje&id=116
 

ZŁOTY WIDOK – próg skalny z punktem widokowym obejmującym panoramę Karkonoszy od Śnieżki po Szrenicę. Szczyt znajduje się na wysokości 610 m n.p.m., jest bardzo stromy, ale piękny widok, który się z niego rozciąga, niezmiennie przyciąga tłumy turystów. W pobliżu znajdują się owiane legendą miejsca, jak grób Karkonosza oraz grupa skalna Chybotek.

http://szklarska-poreba.zaplanujpobyt.pl/zloty-widok.html#.VzxMQPmLTIU
 

ZAKRĘT ŚMIERCI – uroczysko, ostry drogowy zakręt (droga zatacza łuk prawie 180 %) oraz doskonały punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską, znajdujący się na wysokości 775 m n.p.m. Nazwę, jak nietrudno się domyślić, "zawdzięcza" wielu tragicznym wypadkom samochodowym, które tutaj miały miejsce.

http://odjechani.com/2014/06/30/zakret-smierci/
 

ŚWIERADÓW ZDRÓJ – miejscowość uzdrowiskowa położona w Górach Izerskich, pełna różnorodnych atrakcji, zarówno w mieście, jak i poza nim. Tutaj znajdziecie Państwo m.in. Izerski Park Ciemnego Nieba, Dom Przysłupowy na deptaku, a także fontanny i niewielkie, urokliwe wodospady. Najlepiej przekonać się samemu!

http://swieradowzdroj.pl/turystyka
 

KARPACZ – miejscowość turystyczna położona u stóp najwyższego szczytu w Karkonoszach – Śnieżki. Piękne krajobrazy i moc atrakcji, w tym m.in.: Świątynia Wang – zabytkowy budynek skandynawskiej architektury sakralnej, Dziki Wodospad, Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki, skocznia narciarska Orlinek i wiele innych.

http://www.karpacz.pl/atrakcje
 

JELENIA GÓRA – miasto o dziewięćsetletniej historii, nie bez powodu zwane Perłą Karkonoszy. Spacery i zwiedzanie zabytków zlokalizowanych przy Jeleniogórskim Trakcie Śródmiejskim to prawdziwa przyjemność i szansa na zobaczenie wielu wspaniałych budowli, takich jak np. Kaplica Świętej Anny czy też Ratusz Miejski.

http://turystyka.jeleniagora.pl/content/zabytki-i-obiekty-starego-miasta
 

DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW – park kulturowy obejmujący 20 założeń pałacowo-ogrodowych, będących w przeszłości siedzibami książąt śląskich, pruskiej rodziny królewskiej, rodów arystokracji i szlachty polskiej, niemieckiej, czeskiej i austriackiej. Niezwykłe budynki oraz wspaniała architektura ogrodowa.

http://www.dolinapalacow.pl/
 

HARRACHOV – miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, położona na wysokości ok. 700 m n.p.m. Tutaj znajduje się słynny kompleks skoczni narciarskich (w tym skocznia mamucia  K-158), wyciągami narciarskimi i nartostradami (Skiareal Harrahov). W centrum miasta można kupić wiele pamiątek, w tym kryształów z lokalnej huty szkła.

http://info.harrachov.cz/pl/
 

SKALNE MIASTO – Narodowy Rezerwat Przyrody w Czechach, w miejscowości Adrspach. Labirynt ścieżek wiodących pomiędzy  przybierającymi niesamowite, baśniowe formy skałami z piaskowca. Znajdziecie tu Państwo kilka tysięcy tras wspinaczkowych i piękne jeziora. Wielką atrakcję stanowi pływanie dużymi łodziami i podziwianie malowniczych krajobrazów.

http://www.ziemiaklodzka.pl/adrszpaskie-skalne-miasto
 

PRAGA – zaledwie w odległości 150 km od Szklarskiej Poręby leży stolica Czech – Praga, najpopularniejsze wśród turystów miasto środkowej Europy. Kto nigdy nie był, koniecznie powinien się wybrać i zobaczyć choćby Most Karola, Rynek Staromiejski czy Zamek na Hradczanach, będący największym pod względem powierzchni zamkiem na świecie.

http://praga.miasta.org
 

DREZNO – dwie i pół godziny jazdy samochodem dzieli Szklarską Porębę od Drezna – „Florencji Północy”, miasta dumnego ze swoich barokowych zabytków. Zobaczcie Państwo sami, ile historii jest w tym mieście, które mimo trudnej przeszłości pełnej wojen, przetrwało i dzisiaj zachwyca niepowtarzalnym urokiem.

http://poznajsaksonie.pl/zabytki-drezna-co-warto-zobaczy%C4%87-w-dre%C5%BAnie-i-dlaczego