fbpx

Pensjonat w górach, który ma swoje SPA. Czy warto?

gory
Zazwyczaj osoby, które kochają góry, wybierając się do Szklarskiej Poręby, są pełne entuzjazmu. Nie mogą doczekać się pierwszego dnia na stoku – czy to na nartach, czy podczas pieszych wędrówek. Niczego nie pragną tak bardzo, jak sprawdzenia swojej kondycji w górskim, świeżym powietrzu. Po dwóch czy trzech dniach szaleństw, organizm jednak domaga się relaksu. Pojawiają się zakwasy i turyści zastanawiają się, jak szybko się zregenerować. Wtedy, jak nikt inny, rozumieją popularność pensjonatów ze SPA.

Dla ciała i duszy

W wyżej opisanej sytuacji wybór pensjonatu z basenem, sauną i masażami wydaje się strzałem w dziesiątkę. Nie ma nic przyjemniejszego, niż relaks w wodzie z biczem wodnym, który rozmasowuje umęczone mięśnie. Leniwe dryfowanie po wodzie pozwala wyciszyć się też od zgiełku panującego na stoku. Jeśli dodatkowo czujemy, że łapie nas przeziębienie, prawdziwym zbawieniem jest seans w saunie, która szybko postawi nas na nogi. Panie do wizyty w niej na pewno zachęci fakt, że praktycznie bez wysiłku można zrzucić tam nadmiarowe kilogramy. Dobre obiekty, takie jak nasz, oferują też usługi wykwalifikowanych masażystów. Wiedzą oni, jak zająć się nawet najbardziej zmęczonymi mięśniami, aby obolały po szaleństwach na stoku klient poczuł ulgę i nabrał nowych sił. Przy okazji ma on możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, co jeszcze bardziej poprawi mu humor. Pensjonat ze strefą SPA jest też idealnym wyborem dla rodzin, w których nie wszyscy członkowie przepadają za pobytem na stoku. Ci, którzy wolą na urlopie solidnie wypocząć, w pensjonacie na pewno nie będą się nudzić.

Drogi hotel? Ależ skąd!

Do niedawna strefy SPA kojarzyły się tylko z bardzo drogimi hotelami. Te czasy jednak już się skończyły. Obecnie nawet tradycyjne pensjonaty decydują się na wydzielenie strefy dla gości, w której mogą oni zrelaksować się, oddając swoje ciała w ręce profesjonalnych masażystów i kosmetyczek. Większość turystów jest tym pomysłem zachwycona. Nie muszą oni wydawać ogromnych kwot za nocleg, aby poczuć się naprawdę luksusowo. Większość wielbicieli gór ceni sobie luźną, domową atmosferę pensjonatów, której nie zamieniliby na nic innego.