fbpx

Jak przygotować się do wyjazdu w góry?

hotelowy plac zabaw dla dzieci
Urlop bez wycieczki po górskich stokach to dla Ciebie nie odpoczynek? Wcale nas to nie dziwi, w końcu nie ma nic lepszego niż spacer pośród tak pięknych okoliczności przyrody. Zanim jednak spakujesz plecak i wyruszysz na podbój gór, warto sprawdzić, czy jesteś odpowiednio przygotowany do takiej wycieczki, szczególnie jeśli wyjeżdżasz w góry po raz pierwszy. Dlatego też przed rozpoczęciem przygotowań do wyjazdu, zapoznaj się z naszym krótkim przewodniczkiem i upewnij się, że swój najbliższy urlop planujesz z głową.  

Zadbaj o wyposażenie

  Od czego zacząć? Oczywiście od odpowiednich ubrań. Pamiętaj, że pogoda w górach lubi być kapryśna, dlatego nawet jeśli wybierasz się w nie latem, nie zapomnij zabrać ze sobą ciepłej odzieży oraz jakiegoś okrycia przeciwdeszczowego. Podczas podróży po górskich stokach bardzo ważne jest również właściwe obuwie. W góry zabierajmy wyłącznie buty, które są dobrze dopasowane do naszej stopy i wygodne. Nie polecamy zabierania ze sobą obuwia, które dopiero kupiliśmy, ponieważ wyjście w nim na stok może skończyć się odciskami oraz otarciami, co zdecydowanie obniży nam komfort podróżowania. Wychodząc w góry, upewnij się, że masz przy sobie w pełni naładowany telefon, w którym będziesz miał zapisane najważniejsze telefony alarmowe, oraz apteczkę. Bez względu na to, czy wychodzisz na kilka godzin czy planujesz dłuższą wycieczkę, zabierz ze sobą również powerbank, latarkę oraz zapalniczkę, a także odpowiedni zapas wody.  

Zakwaterowanie

  Kiedy już skompletujemy wyposażenie, zastanówmy się nad miejscem, w którym będziemy odpoczywać po trasie. Jeśli nie chcesz spać w namiocie, dobrym, a przede wszystkim budżetowym rozwiązaniem może być nocleg w schronisku. W wypadku jeżeli nie chcesz spać w kilkuosobowym pokoju z obcymi ludźmi, dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie pokoju w pensjonacie. Takie rozwiązanie to gwarancja nie tylko odpowiednich warunków do wypoczynku, ale przede wszystkim komfortu, tak potrzebnego po wielogodzinnym spacerze po górskich stokach. Dodatkowym plusem jest możliwość korzystania ze wszystkich udogodnień oferowanych przez dany obiekt. Dlatego też jeśli wybieracie się w tym roku w Karkonosze, Waszej uwadze polecamy Dom pod Koziołkami, pensjonat w Szklarskiej Porębie, w którym będziecie mogli spokojnie wypocząć po górskich wędrówkach.