fbpx

Świąteczne wycieczki: Weekend Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie

wycieczka swięta szklarska poręba
Coraz więcej osób podczas świątecznych dni wolnych od pracy i szkoły planuje krótkie wycieczki. Jest to doskonała okazja do tego, aby w gronie rodziny lub przyjaciół spędzić miło czas, zwiedzić nowe okolice, zrelaksować się i odpocząć od codziennych obowiązków. W czerwcu doskonałą okazją do świątecznej wycieczki jest weekend Bożego Ciała. Oczywiście taki wyjazd nie oznacza wcale konieczności zrezygnowania z uczczenia uroczystości ku czci Najświętszego Sakramentu. Nadal można uczestniczyć w obchodach Święta Bożego Ciała, które obchodzone są przecież w całym kraju. Co więcej, jest to doskonała okazja do tego, aby poznać zwyczaje związane z tym świętem panujące w różnych regionach kraju, np. na Dolnym Śląsku.

Szklarska Poręba na Boże Ciało

Naszą propozycją świątecznej wycieczki na weekend Bożego Ciała jest Szklarska Poręba. Jest to doskonała opcja dla wszystkich osób, które chcą spędzić czas rodzinnie, cenią sobie bliski kontakt z przyrodą, lubią aktywny wypoczynek na łonie natury lub po prostu chcą na chwilę odetchnąć od zgiełku wielkich miast. To niewielkie miasteczko na Dolnym Śląskuoferuje wiele różnorodnych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dla miłośników sportu i pasjonatów historii, dla tych, którym wypoczynek kojarzy się z szybką jazdą na rowerze lub trekkingiem, ale również dla osób preferujących spokojne spacery wśród drzew lub błogi relaks w SPA. Czerwiec to doskonały miesiąc do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Miłośnicy dwóch kółek z całą pewnością zainteresują się licznymi szlakami rowerowymi. Przemierzanie górskich terenów na rowerze to doskonały sposób nie tylko na aktywny wypoczynek, ale również możliwość pokonania większych dystansów niż podczas pieszych spacerów. Jednak miłośnicy turystyki pieszejrównież będą zadowoleni. Szklarska Poręba stanowi bazę wyjść w Karkonosze i Góry Izerskie. Jeśli pogoda, zdrowie lub kondycja fizyczna nie pozwala na zdobycie tych szczytów, można wybrać się na dłuższą górską wycieczkę na łagodniejsze wzniesienia, które również zapewnią wiele pozytywnych doznań. Początek lata to czas, kiedy piękne krajobrazy górskie prezentują się niezwykle okazale, a pogoda sprzyja spokojnym spacerom.

Oferta specjalna Domu “Pod Koziołkami”: Weekend Bożego Ciała

Jeśli planujesz przyjazd do Szklarskiej Poręby w okresie Bożego Ciała, koniecznie powinieneś skorzystać ze specjalnej oferty Domu “Pod koziołkami”. Naszpensjonat z basenemi SPA przygotował wiele na ten okres wiele wyjątkowych atrakcji. Oferta “Weekend Bożego Ciała”obejmuje 5-dniowy pobyt (4 noclegi) od 19 do 23 czerwca. Oprócz 4 noclegów w przytulnych pokojach goście mają zapewnione również dwa posiłki dziennie, nieograniczony dostęp do basenu, nielimitowany dostęp do strefy SPA, parking oraz bezpłatne Wi-Fi. Oprócz tego można skorzystać ze strefy relaksu z sauną fińską, łaźnią parową, jacuzzi. Z kolei dzieci z pewnością ucieszą się na wieść o rozbudowanym placu zabaw oraz strefie rozrywki ze stołem do tenisa, bilardem i stołem do piłkarzyków. Zapraszamy!