fbpx

Urlop? Tylko w Szklarskiej Porębie!

aktywny wypoczynek

Poszukujesz miejsca, w którym będziesz mógł spędzić urlop? A może szukasz już odpowiedniego miejsca, gdzie będziesz mógł spędzić Sylwestra? Jeśli marzy Ci się wypoczynek w małej, górskiej miejscowości, zachęcamy do odwiedzenia Szklarskiej Poręby!

 

Atrakcje w Szklarskiej Porębie

 

Uwielbiasz długie spacery po górach? W takim wypadku Szklarska Poręba jest idealnym rozwiązaniem! Ta malownicza miejscowość, położona w Karkonoszach, w pobliżu urokliwej rzeki Kamiennej, to doskonały wybór dla wszystkich miłośników gór. Jeśli uwielbiasz długie spacery po górach, w bliskiej okolicy znajdują się dwa szczyty – Szrenica oraz Wysoki Kamień.

Planujesz rodzinny wyjazd? A może szukasz miejsca, w którym bez przeszkód będziesz mógł się oddawać swojej pasji, jaką jest kolarstwo? Idealnym rozwiązaniem będą Góry Izraelskie, które wyróżniają się częściowo bardzo łagodną linią, co sprawia, że są dopasowane do potrzeb większości turystów. Jednak to nie wszystko – w pobliżu Szklarskiej Poręby znajdziesz również wspaniałe wodospady m.in. Wodospad Kamieńczyka oraz Wodospad Szklarki.

Wyjeżdżasz na wakacje razem z dziećmi? Jeśli Twoje pociechy fascynują się dinozaurami, świetnym pomysłem może okazać się wizyta w Parku Dinozaurów, w którym znajdują się figury zwierząt naturalnej wielkości. Obiekt oferuje fascynującą ścieżkę edukacyjną, która pozwala nam poznać lepiej zwyczaje tych prehistorycznych istot. Miłośnikom dinozaurów polecamy również wizytę w Muzeum Mineralogicznym, gdzie, obok minerałów oraz skamielin, możemy obejrzeć szkielety dinozaurów.

Miłośnicy historii mogą być zainteresowani odwiedzeniem Żelaznego Tygla Walońskiego, czyli parku poświęconego Walonom, którzy w średniowieczu żyli na tym obszarze. Dzięki rekonstruktorom, którzy przy pomocy odtworzonych dawnych narzędzi, zajmują się zapomnianym rzemiosłem, mamy szansę przenieść się w dawne czasy i zobaczyć, w jaki sposób wyrabiano narzędzia potrzebne do codziennych czynności.

Okolica może pochwalić się również doskonale przygotowaną bazą noclegową. Na miejscu wielu właścicieli hoteli oraz pensjonatów oferuje nam niezwykle wygodne noclegi w Szklarskiej Porębie.