fbpx

Wyjazd w góry, a pensjonat przyjazny dzieciom

Wyjazd rodzinny w góry zimą
Prawdopodobnie wszyscy rodzica zgodzą się ze stwierdzeniem, że pojawienie się dziecka wywróciło ich życie do góry nogami. Przyjście na świat maleństwa to ogromne szczęście, wiąże się jednak z wieloma obowiązkami. Nawet zimowy lub wakacyjny wjazd w góry wygląda inaczej, gdy rodzina powiększa się o nowego członka. Z wojaży bowiem nie trzeba rezygnować, jeśli tylko znajdziemy pensjonat przyjazny najmłodszym

Maluch na wywczasie

Rodzice najmłodszych dzieci zazwyczaj martwią się, że po prostu nie uda im się spakować na sam wyjazd. Do pielęgnacji dziecka potrzebna jest chociażby wanienka, która ledwo mieści się w małych bagażnikach, o wygodnym stołku do karmienia nie wspominając. Dziecko powinno też spać w bezpiecznym łóżeczku, z którego nie może wypaść. Maluchy nie jedzą o regularnych porach, dlatego rodzice muszą mieć zawsze do dyspozycji termos, a także dostęp do mikrofalówki i lodówki. Zabranie tego wszystkiego ze sobą oczywiście nie jest możliwe. Na szczęście dobre pensjonaty w górach, takie jak nasz, zawsze są przygotowane na wizytę najmłodszych gości. Wszystkie akcesoria niezbędne do zapewnienia opieki maluchom czekają na ich przybycie, a rodzice muszą pamiętać tylko o zabraniu ze sobą najważniejszych rzeczy.

Starszaki nie lubią nudy

Rodzice starszych dzieci z kolei doskonale wiedzą, czym grożą słowa „mamo, toto, nudzę się”. Wyjeżdżając na odpoczynek w górach, chcieliby też znaleźć chwilę dla siebie, zamiast wymyślać potomstwu co chwilę nowe rozrywki. Dlatego właśnie powinni szukać pensjonatów, które ich w tym wyręczą. Dobre pensjonaty przygotowują specjalne sale zabaw dla najmłodszych, w których znajdują się różnorodne zabawki i gry. W ciepłe dni dzieci mają dostęp do placu zabaw w ogrodzie, na którym mogą poszaleć na huśtawkach, zjeżdżalniach czy w piaskownicy. Na przyjazd kilkulatków przygotowana jest nawet strefa SPA. Obok basenu, w którym relaksują się dorośli, wybudowany jest nieduży brodzik, z którego uroków mogą korzystać ich pociechy. Dzięki tym rozwiązaniom wyjazd w góry będzie dla dziecka wspaniałym przeżyciem nawet wtedy, gdy nie dopisze pogoda.