fbpx

Zaplanuj majówkę w Szklarskiej Porębie

Długi weekend majowy w Szklarskiej Porębie
Do długiego weekendu majowego zostało jeszcze kilka miesięcy, jednak warto już dziś pomyśleć, jak i gdzie miło spędzić tych kilka wolnych dni. Chcielibyśmy Wam zaproponować przyjazd do Szklarskiej Poręby, gdzie wiosną można aktywnie spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół, odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się na łonie natury. To również doskonała okazja, aby skorzystać z komfortowych noclegów w kameralnym pensjonacie w Szklarskiej Porębie Dom „Pod koziołkami”, który oferuje przytulne i komfortowe pokoje z widokiem na polskie góry oraz wiele dodatkowych atrakcji, które ucieszą zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Majówkowe atrakcje w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba położona tuż przy Karkonoszach jest chętnie odwiedzana przez turystów przez cały rok. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim podczas długiego weekendu majowego, kiedy przyjeżdżają turyści z całej Polski. W maju tutejsze krajobrazy prezentują się niezwykle pięknie. Góry roztaczające się nad miasteczkiem, piękne wodospady, niespotykana roślinność, promienie pierwszego, ciepłego słońca, rozkwitające kwiaty, zieleń na łąkach zachęcają do podziwiania pejzaży, spacerów czy przejażdżek rowerowych. Większość atrakcji w Szklarskiej Porębie i okolicach związanych jest z przyrodą. W maju warto zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy z nich, Szklarki, to kaskada spadająca z progu skalnego z wysokości ok. 13 m. Można do niego dojść zielonym lub czarnym szlakiem turystycznym. Drugim jest najwyższy w Karkonoszach wodospad Kamieńczyka o wysokości 27 m. Dojdziemy do niego szlakiem czerwonym lub czarnym. Za wodną kurtyną znajduje się wykuta grota skalna, czyli Złota Jama. Warto odwiedzić również Czerwoną Jamę, czyli jaskinię wysoką na 4 m, która powstała przy wydobyciu pegmatytów. Majowy weekend warto spędzić aktywnie, szczególnie że w tym okresie pogoda najczęściej sprzyja rozrywce na świeżym powietrzu. Wokół Szklarskiej Poręby istnieje wiele szlaków turystycznych. Jednym z nich jest trasa do Wodospadu Kamieńczyka (szlak czerwony, potem czarny), trwająca ok. 2 godziny. Podczas tej wędrówki można zwiedzić efektywne skały - Krzywe Baszty i Krucze Skały. Do wodospadu Szklarki dojdziemy nieco dłuższą trasą (3 godziny), która wiedzie przez przełom rzeki Kamiennej i potoku Szklarka. Po drodze można podziwiać wieże skalne oraz Czerwoną Jamę. Trasa Zakręt Śmierci pozwoli zachwycić się pięknymi widokami Gór Izerskich i Karkonoszy.

Na majówkę do Domu “Pod koziołkami”

Dom “Pod koziołkami” zapewnia przytulne i wygodne pokoje z widokiem na polskie góry, które czekają na przyjazd gości, chcących spędzić przyjemny długi weekend w Szklarskiej Porębie. Dodatkowo można skorzystać z naszego basenu lub udać się do jacuzzi. Oprócz długiego weekendu majowego zachęcamy do odwiedzenia nas również w czerwcu, podczas Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie.